יום רביעי, 20 בפברואר 2013

שמלה לילדות מקסימות

ראיתי שמספיק אצבעות מעוניינות הורמו, אז הייתי מאוד חרוצה וויתרתי על שעת שינה שלי והנה אני מעלה את ההדרכה לשמלונת הזו.
אבל עוד לפני כן, הנה עוד וריאציה שלה שהגנבתי לפני שויתרתי על שעת השינה שלי למענכם
  
 ניגש ישר ולעניין, כי אלה מצוננת וזה אומר שכנראה יהיו כמה השכמות הלילה, אז אני רוצה לסיים את ההדרכה הזו כמה שיותר מהר ולהספיק לישון קצת. עדכון:כצפוי  היה לילה קשה. מסכנונת קטנה היא כל כך מנוזלת. המשכתי את ההדרכה מוקדם בבוקר...
2 דברים:
* הגזרה שצירפתי מיועדת לילדה בגיל של אלה...שנה וחצי - שנתיים (אלא אם כן הילדה גבוהה...אז גם שנה יכול להיות בסדר)
* ה- seam allowance כלול בגזרה והוא 1 ס"מ.
חומרים:
חצי מטר בד לחלק העליון של השמלה
עוד בד 120 ס"מ על 15 ס"מ לחלק התחתון של הוולאן.
סרט יפה אם עושים את הוריאציה השניה שהצגתי.
גזרות (יש להקליק על כל תמונה בנפרד כדי לפתוח בחלון נפרד)
 כמה תובנות על איך להדפיס את הגזרה:
1. הדפיסו כל תמונה בנפרד על דף A4. האורך של סה"כ גזרת השמלה (בלי וולאן) אמור להיות 32 ס"מ.
2. מכיון שלא היה מקום בסורק, פיצלתי את הגזרה. אחרי ההדפסה, אנא הדביקו נקודה A לנקודה A בחלק השני ונקודה C לנקודה C בחלק השני וכו`.
3. עשיתי את המיטב כדי שזה יעבוד במגבלות תפוז...
שלב ראשון - מתחילים עם החלק של "המחשוף"
אם הוחלט להשתמש בסרט (ראה וריאציה ב`) הצמידו את צידו הימני (היפה) של הסרט לצד שמאל (הלא יפה) של הבד לאורך כל המחשוף עם סיכות. שימו לב שהקצה הלא מעובד של הסרט הוא זה שמוצמד לקצה הבד.
תפרו במרווח יחסית קטן מהקצה (כדי שישאר משהו מהסרט) - נגיד 3 מ"מ.
אחרי שתפרתם, הביאו את הסרט קדימה כך שהוא יכסה את צד הבד הקדמי היפה. סדרו טוב את האיזור של התפר ותפרו עכשיו ב- top stitch  - על הסרט מרחק 2-3 מ"מ מהקצה העליון.
הנה כך:
האפשרות השנייה היא לעשות צווארון. חותכים 4 פעמים את הגזרה לצווארון (פעמיים עם בד חיצוני ופעמיים עם בד מהצד התחתון, זה שלא רואים).
מחברים ימין לימין של הבד חיצוני עם הבד הפנימי ותופרים מסביב כאשר החלק העליון השטוח של הצווארון יכול להשאר פתוח. . כדי שההתעגלות תהיה יפה כדאי לחתוך את הבד בחלק המעוגל קרוב לתפר עם מספרי זיגזג.הופכים inside out.
עוברים עם top stitch מרחק קטן מהקצה לכל אורך הצווארון מלבד החלק השטוח.
חוזרים אותה פעולה עם החלק השני של הצווארון.
כדי לחבר את הצווארון לפתח  אני קודם כל ממליצה לעשות חפיפה קטנטנה במפגש בין הצווארונים במרכז.
לא כמו פה שאין חפיפה ואז צריך לטפל בקטע הקטנטן במרכז.
בדומה לאיך שהסברתי לגבי הסרט למעלה, מצמידים את 2 חלקי הצווארון כשהצד העליון שלהם פונה לצד שמאל (הלא יפה) של הבד, לאורך כל המחשוף עם סיכות. שימו לב שהקצה הפתוח של הצווארון הוא זה שמוצמד לקצה הבד.
תופרים מרחק חצי ס"מ מהקצה.
אחרי שתפרתם, הביאו את הצווארון קדימה כך שהוא יכסה את צד הבד הקדמי היפה. סדרו טוב את האיזור של התפר ותפרו עכשיו ב- top stitch  - על הצווארון מרחק 2-3 מ"מ מהקצה העליון.
שלב שני - גב, פתחי ידיים
מקפלים את "הקשת" של החלק האחורי חצי סנטימטר פנימה לכיוון הצד השמאלי של הבד, ושוב כפל נוסף חצי ס"מ פנימה. (בעצם זה נקרא תפר מכפלת - seam stitch). תופסים היטב עם סיכות ותופרים במרכז הקיפול לכל האורך בזהירות לא לברוח לצדדים. (תסתכלו על התמונה הקודמת בה רואים את החלק האחורי).
מחברים את החלק הקדמי עם החלק האחורי בכתפיות. הבדים מונחים ימין מול ימין ופשוט מעבירים תפר לחבר את הכתפיות. זכרו המרחק מהקצה 1 ס"מ.
אחרי שחיברנו אחורה לקדימה, נעשה תפר מכפלת לאורך כל איזור פתחי הידיים, בדיוק כמו שעשינו לקשת של הגב.
שלב שלישי - חיבור הצדדים
זה חלק מאוד פשוט. מניחים את השמלה החצי תפורה כך ששני הצדדים היפים שלה ביחד ואלינו פונה צד שמאל של הבד. מעבירים תפר בכל צד של השמלה. אני ממליצה לעשות גימור של הקצה או עם תפר זיגזג או עם מספריים זיגזג.
 שלב רביעי - יצירת הוולאן
הופכים את השמלה inside out כך שעכשיו הצד היפה שלה פונה החוצה.
 לוקחים את רצועת הבד שלנו (היא יכולה להיות גם בדוגמא אחרת של בד - ואפילו מומלץ) ומחברים את הקצוות שלה בתפירה ליצירת חישוק.
את הקצה התחתון של הבד אנו תופרים בתפר מכפלת ברוחב 1 ס"מ, כלומר מקפלים את הבד פנימה לכיוון הצד השמאלי שלו - כפל ברוחב 1ס"מ ושוב מקפלים עוד 1 ס"מ. תופסים עם סיכות ותופרים קרוב לקצה הפנימי של הקיפול. 
עכשיו מגיע שלב הכיווץ. מכוונים את המכונה למתח חוט הכי הכי נמוך ולאורך תפר הכי הכי גדול. לחילופין אפשר פשוט לתפור תפר מכלב ביד. תופרים לאורך כל החישוק מרחק טיפה פחות מ- 1 ס"מ מהקצה הלא מעובד שלו (כלומר הקצה הנגדי לזה שבו עשינו מכפלת). חשוב לא לחזק את החוט - לא בהתחלה ולא בסוף התפירה.
כאשר מסיימים, לוקחים את החוט העליון או התחתון בצה אחד ומושכים. זה יוצר לנו את הכיווצים. אני דוחפת את הכיווצים קדימה ובכך מפזרת אותם בצורה אחידה לאורך כל החישוק.
שלב חמישי - חיבור הוולאן
לוקחים את הוולאן המכווץ שיצרנו ובודקים שהוא אכן מתאים בגודל לקצה התחתון של השמלה שלנו. אם הוולאן קטן מדי, פשוט מותחים טיפה את הכיווצים. אם הוא גדול מושכים את החוט ומכווצים אותו עוד קצת עד התאמה מלאה.
מצמידים את קצה הוולאן לקצה השמלה - ימין עם ימין ותופסים היטב עם סיכות. אל תתעצלו לשים סיכה כל מרחק קצר...זה עלול לעלות ביוקר.
תופרים מסביב מרחק 1 ס"מ מהקצה.
שלב שישי - גימור
תופרים תפר עליון מרחק של 3 מ"מ בערך מהקצה. דואגים שהשארית של הבד מאחורה (זו שנוצרה מחיבור הוולאן לתחתית) פונה כלפיי מעלה כדי שנוכל לתפוס אותה גם עם התפר העליון.
הנה כך:
שלב שביעי - מדידות וקריאות הידד
  קוראים למתוקונת למדידה חגיגית. אלה שלי יצאה בקריאות "או אה!" למראה השמלה החדשה שלה.
משויצים לבעל ולשכנה וזהו. תתחדשו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה