יום ראשון, 27 במאי 2007

הולנד חלק א'

נכון, לא רשמתי הרבה זמן בבלוג, אבל יש לי הסבר: פשוט לא הייתי פה .
ביום שישי חזרנו מטיול בהולנד. בעלי, יונתן ואנוכי. היה טיול משגע בן 9 ימים ויש לי המון חוויות ותמונות שאני פשוט לא יודעת איך להתחיל לחלוק אותן.
 
בחרתי לנו נקודת לינה אחת, בכפר מקסים ליד אוטרכט. משם נוח להגיע לכל מקום בהולנד. הצימר לא איכזב. חדר גדול עם חדר ארונות, שירותים ומקלחת שווים. נוף ירוק ירוק מהחלון שנמשך לאופק. הצימר ממוקם בחווה חקלאית פעילה ובעלי המקום נחמדים מאוד מאוד. 3 חדרים להשכרה יש בצימר ולכולם מטבח מאובזר היטב לשימוש משותף. בחדר היה די וי די ליונתן ואפילו חיכו לו צעצועים ומיטה עם מצעי ילדים.
 זה הנוף מהחצר של הצימר:
 
 
הכנתי מסלול טיול מראש. אני אוהבת לתכנן טיולים.
ביום הראשון הגענו בצהרים אז היה לנו בערך חצי יום לבלות. אומנם מותשים, נסענו לפארק הפרחים קייקנהוף. פריחת הצבעוניים כבר הסתיימה, אבל כפי שאתם רואים ישנם עוד דברים מקסימים שם (לא שיחקתי עם הצבעים בפוטושופ). הפארק פתוח רק באפריל-מאי.
 
 
ביום השני היינו בכמה כפרי דייגים וגם במוזיאון פתוח זאנסה סחאנס - יש בו תחנות רוח שניתן לבקר בהן, סדנא לייצור נעלי עץ שניתן לבקר בה, גבינות וכו`. כאן אני חייבת לספר לכן שגילינו שבעלי שכח להכניס את החיתולים של יונתן לאותו יום לתיק. התבאסנו - איפה עכשיו נמצא חיתול באמצע הטיול. אז הלכנו לשאול איזו מישהי בקיוסק ומסתבר שבשירותים הציבוריים תמורת חצי אירו ניתן לקנות חיתולים, כאלו one size. אתם מבינים כמה הם ערוכים שם לילדים?
 
ביום השלישי, שללא ספק היה המוצלח ביותר בעינינו, נסענו לצפון הולנד, לקחנו מעבורת והפלגנו לאי בצפון הולנד שנקרא טסל (אבל נכתב Texel). כל היום הזה היה חוויה מיוחדת במינה.  בבוקר הסתובבנו בעיירה המרכזית בעיר. עיירה קסומה עם מדרחוב קטן ובתי קפה וחנויות לעיצוב בדיוק בסגנון שאני אוהבת. ואטרקציה רצינית ביותר שידעתי עליה מראש - אחת החנויות היפות ברשת לעבודות יד De Witte Engel. אוי החנות הזו...כל טוב, קיטים משגעים לבובות, ובדים וליבוד ומכל טוב. הייתי שם איזו שעה נראה לי (הייתי נשארת יותר אבל הגברים שלי כבר היו משועממים).
 
 
אחר כך יצאנו להפלגה בספינת דייגים 4 שעות. ראינו כלבי ים נחים על איזורי אדמה באמצע הים (כאלו שנחשפים בשעות השפל). ואז הספינה נעצרה באמצע הים. אין כלום מסביב, מורידים סולם ויורדים לאיזה אי שנוצר בשל השפל. משהו לא גדול מדי, אבל זה היה הזוי לגמרי. כמו נחיתה על הירח. שם נתנו לנו דליים ורשתות לתפוס סרטנים או צדפות.
 
 
ביום הרביעי הינו באפטלינג. זהו פארק שעשועים, סטייל דיסנילנד, אבל בנושאי אגדות ילדים. אין מילים לתאר את התחושות שפארק כזה מעביר בך. הכל מעוצב יפה להפליא, כיף אמיתי. ולכל אלו שהם ילדים בנפשם (כמוני), זה פשוט מקום מושלם. העלנו את יונתן על ספינת הפיראטים הענקית, כזו שעושה 280 מעלות...אתם לא מתאריך לעצמכם כמה שהוא נהנה. הייתי בטוחה שהילד מת מפחד ואין מצב שיעלה על שום מתקן, אבל הקטן הזה ביקש עוד ועוד. לקחנו אותו לרכבת הרים, לחדר שמסתובב 360 מעלות, למזחלות מהירות והוא היה בשמיים. אתם יודעים ממה הוא פחד? מהסרט התלת מימדי, כזה ששמים משקפיים מיוחדות...לכו תבינו... בכל מקרה בעינני הכי יפה באפטלינג הוא כפר הגמדים עם בתי הפטרייה...חלומי. הנה טעימה:
 
 
 
 
וכאן יונתן מתבונן במחילה בגזע עץ עתיק. ומה יש בפנים? גמד קטן שיושב ליד האח וכותב סיפורים!
 
 
ועכשיו אני אעשה הפסקה קצרה...ואמשיך בתקווה היום מאוחר יותר, לעלות חוויות ותמונות. ביי לעכשיו.

תגובה 1: